Ročníky

Čítať ďalej...V auguste 2016 sme pred jesennými pretekmi Ivanka XC začali najskôr s nepravidelnými tréningmi, na ktoré sa nám prihlásilo zopár prvých detí. Po pretekoch sme sa rozhodli, že zistíme, či je záujem o tréningy detí trvalejšiehio charakteru a postupne sa nám na našu výzvu prihlásilo 15 detí. Dnes je ich už viac. Niektoré deti prestali chodiť, no prišli ďalšie, či už na základe odporúčania rodičov detí, ktoré trénujeme alebo v nadväznosti na naše jarné preteky na školskom dvore.

S termínmi tréningov stále experimentujeme, iné sme mali na jeseň (vonku), iné počas zimy (v hale Celltex a v telocvični ZŠ) a teraz na jar sme sa dohodli na 2 termínoch tréningov týždenne. Každý utorok a štvrtok začíname o 17:30, zvyčajne sa stretávame v areáli ZŠ a potom sa presúvame na rôzne miesta. Tréningová jednotka trvá 90 minút a okolo 19-tej sa vraciame s deťmi buď na školský dvor alebo ich rodičom odovzdáme na dohodnutom mieste.

Čítať ďalej...


Leto nám zrejme definitívne skončilo a tak si vonku zajazdíme už len náhodou, pokiaľ nepríde nejaké babie leto. Jazdiť však asi neprestaneme. V sobotu som si bol po dlhšom čase pozrieť sľubovanú halu v areáli Celltex a bol som milo prekvapený aktivitami, ktoré som tam videl. Hala je vyčistená, celý povrch je z hladkého betónu a budeme mať možnosť ju využívať na jazdenie na bicykloch počas celej zimy.

Čítať ďalej...Už 3.ročník našich cezpoľných cyklopretekov pre deti i dospelých sa tento rok bude konať tradične opäť v sobotu dopoludnia. Tento rok to padlo na 9.septembra. Po dvoch ročníkoch pokusov tvoriť centrum pretekov priamo pri jazere Šutrovka sme sa rozhodli, že pre kvalitu pretekov bude lepšie preniesť ich centrum do areálu strednej školy u nás v Ivanke pri Dunaji. So zmenou centra pretekov sa menia aj trate.

Naša telovýchovná jednota sa samozrejme vždy venuje prioritne deťom, ale tieto cezpoľné preteky dávajú šancu zapretekať si aj dospelým. Naše trate patria medzi tie menej náročné, majú len malé výškové prevýšenie a sú určené skôr začiatočníkom a hobby cyklistom. Náročnosť môže byť spôsobená skôr hrbolatým, trávnatým či štrkovým povrchom trás.

Čítať ďalej...Sobotňajšie dopoludnie 9. septembra 2017 patrilo už 3. ročníku cezpoľných cyklopretekov, ktoré sa odohrávajú na spojnici štrkovísk Šutrovka a Zelená voda, ktoré oddeľuje či vlastne spája Šúrsky kanál so svojimi hrádzami. Počasie vyšlo podľa najlepších očakávaní a tak po spočiatku trochu chladnejšom ráne teplota vystúpila nad 20°C. Jednou z chýb krásy sa ukázal pofukujúci vietor, ktorý nám spolu s "flekujúcimi" cyklistami dopomohol k poruche tlačiarne. No ani to nepokazilo vcelku vydarené preteky, ktorých sa celkovo zúčastnilo 80 pretekárov štartujúcich v ôsmych súťažných a jednej nesúťažnej kategórii.

Čítať ďalej...

V sobotu 8.4.2017 sa uskutočnil už 3. ročník našich jarných cyklopretekov pre deti pod názvom Vezmi bike a príď sa zabaviť. Hoci nám počasie veľmi neprialo, na štart sa napokon postavilo približne sto detí vo veku 2-14 rokov z Ivanky pri Dunaji a najbližšieho okolia. A presne to je cieľom našej telovýchovnej jednoty Ioan 1209 - priviesť k športu deti z nášho okolia.

Podkategórie

nasi partneribici bike and ciity logoerb obec ivanka pri dunajischulo autoskola logozlate zrnko logo