Čítať ďalej...Aj v roku 2021 sa naši členovia zúčasťňujú bodovaných pretekov organizovaných pod záštitou Slovenského zväzu cyklistiky. Tu uvádzame kalendár odporúčaných pretekov.

Čítať ďalej...Oddiel cyklistiky Telovýchovnej jednoty Ioan 1209 sme založili pred 3 rokmi, začínali sme vtedy s 5 deťmi. Medzičasom sme mali u nás zaevidovaných už takmer 50 detí, v tomto kalendárnom roku viac ako 30. Aktuálne chodí na tréningy asi 20 detí. Ich výsledky ukazujú, že nám nejde o kvantitu.

Čítať ďalej...V auguste 2016 sme pred jesennými pretekmi Ivanka XC začali najskôr s nepravidelnými tréningmi, na ktoré sa nám prihlásilo zopár prvých detí. Po pretekoch sme sa rozhodli, že zistíme, či je záujem o tréningy detí trvalejšiehio charakteru a postupne sa nám na našu výzvu prihlásilo 15 detí. Dnes je ich už viac. Niektoré deti prestali chodiť, no prišli ďalšie, či už na základe odporúčania rodičov detí, ktoré trénujeme alebo v nadväznosti na naše jarné preteky na školskom dvore.

S termínmi tréningov stále experimentujeme, iné sme mali na jeseň (vonku), iné počas zimy (v hale Celltex a v telocvični ZŠ) a teraz na jar sme sa dohodli na 2 termínoch tréningov týždenne. Každý utorok a štvrtok začíname o 17:30, zvyčajne sa stretávame v areáli ZŠ a potom sa presúvame na rôzne miesta. Tréningová jednotka trvá 90 minút a okolo 19-tej sa vraciame s deťmi buď na školský dvor alebo ich rodičom odovzdáme na dohodnutom mieste. (Poznámka: Aktuálne termíny tréningov si radšej vopred overte.)

Čítať ďalej...Už 2 roky funguje pri Telovýchovnej jednote Ioan 1209 aj cyklistický oddiel, v ktorom sme mali už vyše 30 detí. Každoročne na začiatku školského roku oslovujeme pri príležitosti organizovania cyklistických pretekov Ivanka XC deti, ktoré sa ich zúčastnia, s ponukou vstúpiť do nášho klubu. Dávame im možnosť zlepšovať sa v technike jazdy a ovládania svojho bicykla, zvýšiť si kondičku a výkonnosť, naučiť sa jazdiť v skupine po cestách i v teréne.

Nábor nových členov budeme organizovať počas mesiaca september 2018, vždy na začiatkoch pravidelných trénngovv v pondelok alebo stredu o 17:30 pred vchodom do areálu ZŠ v Ivanke pri Dunaji.

Treba prísť vo vhodnom športovom oblečení, na bicykli v dobrom technickom stave, s cyklistickou prilbou na hlave a pitím vo fľaši. Nábor bude možné realizovať aj individuálne počas tréningov, ale vtedy už treba rátať s možnými obmedzeniami.

Čítať ďalej...


Leto nám zrejme definitívne skončilo a tak si vonku zajazdíme už len náhodou, pokiaľ nepríde nejaké babie leto. Jazdiť však asi neprestaneme. V sobotu som si bol po dlhšom čase pozrieť sľubovanú halu v areáli Celltex a bol som milo prekvapený aktivitami, ktoré som tam videl. Hala je vyčistená, celý povrch je z hladkého betónu a budeme mať možnosť ju využívať na jazdenie na bicykloch počas celej zimy.

Podkategórie

nasi partnerierb obec ivanka pri dunajizlate zrnko logo      image001                    BSK jpg