c1V auguste 2016 sme pred jesennými pretekmi Ivanka XC začali najskôr s nepravidelnými tréningmi, na ktoré sa nám prihlásilo zopár prvých detí. Po pretekoch sme sa rozhodli, že zistíme, či je záujem o tréningy detí trvalejšiehio charakteru a postupne sa nám na našu výzvu prihlásilo 15 detí. Dnes je ich už viac. Niektoré deti prestali chodiť, no prišli ďalšie, či už na základe odporúčania rodičov detí, ktoré trénujeme alebo v nadväznosti na naše jarné preteky na školskom dvore.

S termínmi tréningov stále experimentujeme, iné sme mali na jeseň (vonku), iné počas zimy (v hale Celltex a v telocvični ZŠ) a teraz na jar sme sa dohodli na 2 termínoch tréningov týždenne. Každý utorok a štvrtok začíname o 17:30, zvyčajne sa stretávame v areáli ZŠ a potom sa presúvame na rôzne miesta. Tréningová jednotka trvá 90 minút a okolo 19-tej sa vraciame s deťmi buď na školský dvor alebo ich rodičom odovzdáme na dohodnutom mieste. (Poznámka: Aktuálne termíny tréningov si radšej vopred overte.)

 

Pokiaľ máte záujem prihlásiť aj svoje dieťa, skúste ho priviesť najskôr na skúšku a pokiaľ sa vzájomne dohodneme treba priniesť vyplnenú a zákonným zástupcom podpísanú túto prihlášku (súbor PDF) a zaplatiť mesačný poplatok 10,- EUR. Najvhodnejšie je pravidelným prevodom na náš bankový účet SK7109000000005081439367 s uvedením mena a priezviska dieťaťa a príslušného mesiaca.Následne je vhodné priniesť aj kópiu preukazu poistenca zdravotnej poisťovne. Finančné príspevky využívame na zlepšovanie tréningových jednotiek nákupom či výrobou pomôcok, platením poplatkov a znížením nákladov na ďalšie záležitosti, najmä cestovné náklady spojené s účasťou detí na pretekoch.

Oddiel cyklistiky sme začiatkom roku 2017 zaregistrovali aj na Slovenskom zväze cyklistiky (SZC) pod názvom CK Ioan 1209. Rovnako sme na SZC zaregistrovali aj našich členov, ktorí majú záujem sa zúčastňovať aj pretekov organizovaných pod záštitou SZC (aj UCI). Registrácia im okrem možnosti účasti na pretekoch garantuje v roku 2017 aj celoročné úrazové poistenie, ktorého podmienky si môžete prečítať tiež na stránke SZC.

Zatiaľ len vo dvojici trénujeme deti rôznych vekových a najmä výkonnostných kategórií. Sami si uvedomujeme, že to nie je ideálny stav, a preto deti niekedy delíme na 2 skupiny, aby sme tým výkonnejším umožnili vyššiu náročnosť a spestrenie, ktoré potrebujú. Občas nám jeden z rodičov vypomáha, ale radi by sme privítali aj pomoc ďalších ľudí, ktorí majú osobné skúsenosti z cyklistiky. Ivanka je plná cyklistov, plno rodičov sa venuje svojim deťom, možno by si mohli i keď len občas niektorí nájsť čas a pripojiť sa k nám, vyskúšať a možno nadviazať aj dlhodobejšiu spoluprácu.

 

Kontakty

  • Predseda klubu (štatutár TJ Ioan 1209): Marián Mališ
  • Hlavný tréner: Miloš Orlík

 

V prípade potreby nám napíšte.

Kto:
E-mail:
Telefón:
O čo ide:*
Kontrolný text: