DSC 0235Nádherné počasie pritiahlo na miesto pretekov, areál Základnej školy M. R. Štefánika v Ivanke, dostatočné množstvo účastníkov, ktorí svojim nadšením a nasadením zabezpečili dobré podmienky na skutočné súťaženie. Víťazom a oceneným vo všetkých kategóriách ešte raz gratulujeme, všetkým účastníkom aj ich rodičom ešte raz ďakujeme a dúfame, že sa v takomto alebo ešte väčšom počte stretneme aj nabudúce.

Telovýchovná jednota Ioan 1209 bude aj v budúcnosti organizovať rôzne športové podujatia

DSC 0390, nielen cyklistické, aby sme dali všetkým deťom z Ivanky, zo Zálesia čí z iných okolitých obcí možnosť zašportovať si a poniektorým sa aspoň na chvíľu odpútať od obrazoviek svojich počítačov, tabletov, herných konzôl či smartfónov. Najbližšia príležitosť bude v sobotu 30. mája opäť v areáli ZŠ, kedy budeme organizovať v spolupráci s obcou a ďalšími dobrovoľníkmi športový deň. Dúfame, že aj takýmto spôsobom získame širokú podporu občanov a spoločne zaistíme postupný rozvoj tohto rokmi zanedbávaného športoviska.

Čísla

DSC 0526Večer pred pretekmi sme mali zaregistrovaných elektronicky len 20 účastníkov, z ktorých traja na preteky nakoniec neprišli, našťastie v čase pred pretekmi sa ich zaregistrovalo ďalších 53. Našťastie pre nás, organizátorov a samozrejme aj pre všetkých, ktorí si prišli zasúťažiť. Niekoľko oneskorencov prišlo až po skončení termínu registrácie, buď tesne pred pretekmi alebo aj počas pretekov a tých sme už zaregistrovať nemohli. Dúfame, že ich to neodradí a nabudúce prídu radšej skôr alebo využijú možnosť registrácie vopred. Sumárne počty účastníkov zobrazuje nasledovná tabuľka

  Registrovaných   Čísel vydaných  V cieli
Baby-O   9 8 8
Baby-B 18 17 12
MlŽc 19 19 17
MlŽk  12 11 11
StŽc 14 14 14
StŽk 1 1 1
Spolu 73 70 63

 

V kategórii starších žiakov a žiačok sme mali spolu 15 účastníkov, z toho 1 účastníčku - princezničkuStk, ako ju nazvala pani moderátorka pretekov. Kategórie mladších žiakov a žiačok boli dostatočne početné, a preto sme ich pred štartom s cieľom dosiahnuť čo najvyššiu bezpečnosť radšej rozdelili.  Po sčítaní všetkých účastníkov v 6 kategóriách je výsledok veľmi pozitívny. Z registrovaného celkového počtu 73, si prevzalo štartovné čísla 70 a z nich len 7 sa nám niekde na ceste do cieľa stratilo. Dúfam, že domov prišli všetci v poriadku, pretože preteky sa zaobišli bez zranení.

Výsledky

Niekedy sa zvykne hovoriť, že zvíťazili všetci zúčastnení. V našom prípade sa to naplnilo do bodky. Každý, kto prišiel na naše preteky, si odniesol minimálne čokoládovú medailu, no každý mal možnosť odniesť si aj nejakú ďalšiu cenu. Za výhru, o ktorú sa musel popasovať, alebo to nechal na šťastenu v záverečnej tombole, v ktorej boli veľmi hodnotné predmety.

Baby OPoznámka: Z organizačných dôvodov (je to naša prvá cyklistická akcia) sme neboli schopní vytvoriť väčší počet kategórií a tak sa v jednej kategórii mohli teoreticky súčasne ocitnúť 2- až 7-roční alebo 7- a 10-roční či 10 až 15-roční. V kategóriách uvádzame len prvých troch, pri každom mene najskôr poradie, priezvisko, meno, v zátvorke štartovné číslo a nakoniec výsledný čas.

Kategóriu Baby-O(drážadlá) sme nijako zvlášť nehodnotili, hoci sme si výsledky v cieli zapísali (1. Duga Martin, 2. Chovanec Tobias a 3. Dubecová Anetka). Namiesto fyzicky namáhavých výkonov hrala rolu častejšie hanblivosť či aktuálny rozmar mysle našich najmenších pretekárov.

Kategóriu Baby-B(icykle) sme ocenili hneď po ukončení preteku rovnako ako Baby-O, ale z úcty k ich výkonom, odjazdili približne 300m, boli samostatne vyhlásené kategórie chlapcov a dievčat.

Baby BchBaby-B (chlapci)

 1. Chriašteľ Matúš (26) čas 01:05
 2. Orlík Jakub (20) 01:09
 3. Vadkerti Tomáš (52) 01:26

Baby BdBaby-B (dievčatá)

 1. Řikovská Alica (67) 01:27
 2. Pšenčíková Sofia (11) 01:35
 3. Hadvigová Ninka (31) 01:41

Kategórie mladších žiačok a žiakov si prešli oveľa dlhšiu trasu. Okrem prvého kola po bežeckom okruhu si museli prejsť aj 2 kolá špeciálne postavenej cyklokrosovej dráhy a tak celkovo odjazdili asi 1300 až 1600m. Za povšimnutie stojí aj porovnanie výsledných časov prvých troch dievčat a chlapcov. Nie, nie je to chyba. ;-)

MlcMladší žiaci

 1. Haluška Dominik (57) 04:47
 2. Vince Alex (55) 04:49
 3. Miľo Eduard (27) 04:54

MlkMladšie žiačky

 1. Orlíková Kristiana (1) 04:13
 2. Orlíková Veronika (18) 04:23
 3. Orlíková Gabriela (58) 04:44

V pretekoch starších žiakov sme mali len jedno dievča v kategórii starších žiačok, ktorá sa však v štartovnom poli spolu so 14-timi chalanmi vôbec nestratila. Naopak, niekoľkých ich na ešte náročnejšej a aj dlhšej  dráhe (asi 2300-2600m) zdolala.

StcStarší žiaci

 1. Hässler Filip (21) 06:59
 2. Jezbera Ivo (4) 07:08
 3. Mališ Andrej (22) 07:27

Staršie žiačky

 1. Preisachová Natália (19) 09:41

Priebeh dňa

Po niekoľkotýždňovej spočiatku menej, no neskôr čoraz intenzívnejšej prípravy nastal konečne deň pretekov. DSC 0220Ešte skôr ako sa v areáli objavili prví súťažiaci, začali organizátori ráno od siedmej stavať trať pretekov. Postupne sa pridávali ďalší pomocníci, zvukár, zapisovatelia, merač času a postupne prichádzali ďalší. Jeden dôležitý pomocník nám však stále chýbal. O 9:00 bolo v areáli už pomerne veľa súťaženiachtivých detí, ktorí si s prilbou či bez prilby začali skúšať trať. Tých bez prilby sme poslali domov alebo za kamarátmi, aby si za hodinu skúsili ešte nejakú zohnať. Rovnako to bolo aj pri víťazovi pretekov starších žiakov. Počasie nám prialo, slniečko svietilo naozaj prekrásne, ale práve ono bolo aj zdrojom problémov pri práci s počítačmi. Nevideli sme dobre na obrazovky a tak sme nestihli priebežne „nahadzovať“ všetkých zaregistrovaných do počítača, čo by nám umožnilo rýchle spracovanie dát. Na budúce už na to budeme myslieť. Dúfam, že nás neprekvapí dážď alebo niečo iné.  Pôvodne sme mali mať na pretekoch predjazdca, ktorý mal ukazovať deťom trať, ale ten sa nie a nie ukázať. DSC 0813Preto som musel na seba túto úloh prevziať sám a potom som chýbal pri organizovaní ďalších aktivít. Nakoniec sa však vďaka zvýšenému úsiliu všetkých organizátorov a pomocníkov, trpezlivosti a nadšeniu účastníkov a štipke šťastia všetko vydarilo podľa očakávania. Deti si zašportovali, nikomu sa nič vážne nestalo a my máme kopec podnetov na zlepšenie, ktoré využijeme už pri najbližšom podujatí.

Poďakovanie

Okrem malej skupinky nadšencov z radov našej telovýchovnej jednoty, sa na príprave pretekov podieľal aj pán Miloš Orlík, ktorého dievčatá sa aktívnou cyklistikou zaoberajú už dlhšiu dobu. Veľká vďaka patrí aj mnohým ďalším:

 • Mariánovi Sabovi z predajne a cykloservisu msbike na Nádražnej ul. za sponzorstvo vo forme mnohých predmetov, ktoré sme použili ako ceny pre víťazov alebo výhry v tombole;
 • DSC 0811Členom komisie pre kultúru, propagáciu, šport a spoločenské organizácie, menovite p. Eve Kliskej za moderovanie a jej mažoretkám Ariella za pomoc na trati a pri odovzdávaní cien (jej dcére za návrh plagátov), p. Dáši Paškovej a jej kolegyni za zdravotnú službu, p. Silvii Baťovej za prípravu medailí a ďalšiu pomoc a Peťovi Blublovi za krásne videá;
 • Jozefovi Chríbikovi za zabezpečenie ozvučenia akcie a niekoľkým chalanom z Domky za pomoc pri výstavbe trate;
 • Kolegovi a kamarátovi Jurajovi Haluškovi za meranie času;
 • Základnej škole za poskytnutie priestorov a vybavenia, obci za propagáciu a čiastočnú finančnú podporu, MŠ na Slnečnej za požičanie záložných odrážadiel;
 • A na záver nesmiem zabudnúť na svoju vlastnú rodinu, ktorá mi opäť pomohla pri príprave a aj priamo na mieste pretekov.

Tešíme sa na ďalšie stretnutia v budúcnosti. Ak sa vám podujatie páčilo a chcete ním v budúcnosti pomôcť, pridať sa k nám, ale aj v prípade výhrad nás môžete kontaktovať prostredníctvom našich emailov: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..