prvaPreteky sa v pôvodnom termíne 26.9. neuskutočnili kvôli daždivému počasiu, terén by bol vhodný snáď akurát pre motorkárov na plochej dráhe. Príroda nám to však navrátila v náhradnom termíne, v sobotu 3.10., keď pripravila takmer ideálne počasie. Teplota okolo 16-18°C, polojasno a miestami zafúkal slabý vetrík. Škoda, že sa takéto priaznivé podmienky nerozhodlo využiť viac pretekárov.

Ráno pred pretekmi sme ešte dokončovali nevyhnutné bezpečnostné opatrenia, ktoré sme z obavy pred vandalmi nechceli robiť vopred. A dobre sme urobili. Neznámy "aktivista" nám premiestnil značkovanie trate. Účastníci mali možnosť sa prihlásiť na jednu z troch tratí s rôznou dĺžkou a náročnosťou pre 3 rôzne vekové kategórie:

 1. Krátka trať s dĺžkou približne 1400m pre mladších chlapcov (MC) a mladšie dievčatá (MD)
 2. Stredná trať s dĺžkou približne 3,5 km pre starších chlapcov (SC) a staršie dievčatá (SD)
 3. Dlhá trať s dĺžkou približne 10km pre dospelých mužov (M) a ženy (Z)

Niektoré úseky trate robili problémy najmä mladším ročníkom, ktorých trať dostatočne preverila. Viacerí si nevedia predstaviť dĺžku trate a tomu prispôsobiť nasadenie, alebo nevedia v správny čas podradiť a potom ich i malý kopček prekvapí a vyhodí zo sedla. A niektorým jednoducho chýba kondička. Všetkým môžu pomôcť naše cyklojazdy, ktoré sa budú uskutočňovať pri dobrom počasí ešte aj počas nasledujúcich víkendov. Sledujte na našej stránke kalendár (oranžových) udalostí, ktorý je venovaný cyklistike.

Výsledky

Mladší chlapci (2009-2005)

 1. Iliopoulos Leo 4:13
 2. Pacek Lukáš 4:14
 3. Haluška Dominik 4:24
 MC

 

Mladšie dievčatá (2009-2005)

 1. Orlíková Kristiána 3:57
 2. Orlíková Gabriela 5:17
 3. Halušková Lenka 6:31
MD 

 

Starší chlapci (2004-2000) 

 1. Pacek Patrik 10:15
 2. Pacek Matúš 10:17 
SC 

 

Staršie dievčatá (2004-2000)

 1. Orlíková Veronika 9:15 
 SD

 

Muží (1999 a starší)

 1. Turčan Michal 26:02
 2. Vadkerti Dionýz 26:02
 3. Jalč Ivan 26:02
M 

 

Ženy (1999 a starší)

 1. Halušková Gabriela 26:17 
Z 

 

Pretekári umiestnení na prvých troch miestach dostali medaile, diplomy a rôzne ceny.

Tombola

tombNiektorí pretekári, ktorí nedosiahli na stupne víťazov, odišli ešte pred vyhlasovaním výsledkov a tak prišli o sladkú odmenu pripravenú pre všetkých účastníkov a o možnosť získať v tombole zaujímavé ceny: prilby rôznych veľkostí cyklopočítač (tachometer) sada blatníkov na horský bicykel a mnoho ďalších drobností, ktoré sa cyklistom hodia. Väčšina cien bola darom majiteľa cykloobchodu msbike na Nádražnej ul. v Ivanke.

Ďalšie cyklistické aktivity

tretiaBudúci rok si túto akciu zopakujeme, ale pokúsime sa ju zorganizovať o niečo skôr a budeme sa snažiť, aby sa dostala do celoročného kalendára obecných akcií. Okrem tohto preteku si budúci rok zopakujeme jarný cyklokros, ktorý sa v apríli konal v areáli ZŠ. Tam si na svoje prídu deti všetkých kategórií, na bicykloch i odrážadlách. druhaRadi by sme prispeli k rozvoju aktívnej a športovej cyklistiky v našej obce. Zamerať sa chceme najmä  na deti a umožniť všetkým výkonnostným kategóriám účasť na spoločných cyklojazdách, pretekoch organizovaných nami či inými organizáciami a pri troche šťastia aj na pravidelné tréningy. K tomu by sme však potrebovali aktívnu pomoc od rodičov tých detí, ktoré majú záujem o pravidelný tréning. Cieľom je, aby naše vlastné talenty nemuseli trénovať a štartovať pod hlavičkou iných, dokonca i menších obcí.

Poďakovanie

Ešte raz by som sa chcel touto cestou poďakovať

 • Mariánovi Sabovi z predajne msbike na Nádražnej ul. za poskytnutie väčšiny cien víťazom a do tomboly
 • našej obci Ivanka pri Dunaji za poskytnutie podpory vo viacerých oblastiach, vrátane podpory zo strany komisie pre kultúru, propagáciu, šport a spoločenské organizácie a menovite najmä Evke Kliskej a jej "Ariellám", Peťovi Blublovi za priložené video a starostovi,
 • Jurajovi Haluškovi za zabezpečenie merania času
 • Jožkovi Chríbikovi za ozvučenie
 • Ivanovi Droxelovi a samozrejme mojim kolegom z TJ Ioan 1209 za pomoc pri zabezpečení trate a organizácii pretekov

Chceme touto cestou osloviť aj ďalších podnikateľov či občanov Ivanky, aby sa nám prihlásili, pokiaľ majú záujem pomôcť pri našich budúcich aktivitách.

Kompletné výsledkové listiny pre jednotlivé kategórie môžete dostať na požiadanie.