Čítať ďalej...Sobotňajšie dopoludnie 9. septembra 2017 patrilo už 3. ročníku cezpoľných cyklopretekov, ktoré sa odohrávajú na spojnici štrkovísk Šutrovka a Zelená voda, ktoré oddeľuje či vlastne spája Šúrsky kanál so svojimi hrádzami. Počasie vyšlo podľa najlepších očakávaní a tak po spočiatku trochu chladnejšom ráne teplota vystúpila nad 20°C. Jednou z chýb krásy sa ukázal pofukujúci vietor, ktorý nám spolu s "flekujúcimi" cyklistami dopomohol k poruche tlačiarne. No ani to nepokazilo vcelku vydarené preteky, ktorých sa celkovo zúčastnilo 80 pretekárov štartujúcich v ôsmych súťažných a jednej nesúťažnej kategórii.

Čítať ďalej...Už 3.ročník našich cezpoľných cyklopretekov pre deti i dospelých sa tento rok bude konať tradične opäť v sobotu dopoludnia. Tento rok to padlo na 9.septembra. Po dvoch ročníkoch pokusov tvoriť centrum pretekov priamo pri jazere Šutrovka sme sa rozhodli, že pre kvalitu pretekov bude lepšie preniesť ich centrum do areálu strednej školy u nás v Ivanke pri Dunaji. So zmenou centra pretekov sa menia aj trate.

Naša telovýchovná jednota sa samozrejme vždy venuje prioritne deťom, ale tieto cezpoľné preteky dávajú šancu zapretekať si aj dospelým. Naše trate patria medzi tie menej náročné, majú len malé výškové prevýšenie a sú určené skôr začiatočníkom a hobby cyklistom. Náročnosť môže byť spôsobená skôr hrbolatým, trávnatým či štrkovým povrchom trás.

Čítať ďalej...

Minulý rok sa pretekov VEZMI BIKE A PRÍĎ SA  ZABAVIŤ zúčastnilo už vyše 120 detí školského i predškolského veku z Ivanky a okolia. V tomto roku je to už 3. ročník a v prípade pekného počasia očakávame ešte viac účastníkov. Z organizačných a najmä priestorových dôvodov bude maximálny počet pretekárov školského veku limitovaný na 150! Deti predškolského veku budú pretekať vo svojich kategóriách na bicykloch alebo odrážadlách samostatne a skôr.

Čítať ďalej...

V sobotu 8.4.2017 sa uskutočnil už 3. ročník našich jarných cyklopretekov pre deti pod názvom Vezmi bike a príď sa zabaviť. Hoci nám počasie veľmi neprialo, na štart sa napokon postavilo približne sto detí vo veku 2-14 rokov z Ivanky pri Dunaji a najbližšieho okolia. A presne to je cieľom našej telovýchovnej jednoty Ioan 1209 - priviesť k športu deti z nášho okolia.

nasi partnerierb obec ivanka pri dunajizlate zrnko logo      image001                    BSK jpg