Čítať ďalej...

Už 4. ročník našich cezpoľných cyklistických pretekov Ivanka XC mal všetko, čo má správny XC pretek (angl. cross-country) mať. Pre záujemcov z rôznych vekových kategórií sme pripravili 9 rôznych tratí, ktoré sme museli upravovať buď kvôli výstavbe diaľnice alebo na poslednú chvíľu kvôli (pre deti) nezjazdnému terénu. Po výdatných dažďoch mali pretekári na niektorých úsekoch trate problémy s blatom, najmä deti, no na dlhej trati sa poniektorí nahltali prachu, ktorý zvírili tí pred nimi. Jeden z pravidelných účastníkov o našich pretekoch na cyklistickom portáli MTBIKER uviedol: „... Napriek tomu, že sa tu nenaháňajú výškové metre, tak sa človek na trati ani na chvíľu nenudí, keďže sa tu jazdí po asi všetkých povrchoch a nie je tu veľmi priestor na zvesenie nôh. Na trati je stále nejaká zákruta resp. odbočka, takže jazdec musí dávať počas zbesilého dupania pozor, aby neprepálil odbočku a nemusel sa vracať na trať ...Cyklistika je krásny šport a ak sa spojí s myšlienkou organizátora usporiadať preteky primárne pre deti, žiada si to podporu minimálne vo forme účasti na preteku. “

Čítať ďalej...

Už 4.ročník našich cezpoľných cyklopretekov sa nezadržateľne blíži. Kvôli výstavbe diaľničného obchvatu sme museli zmeniť dlhú trať. Na všetkých účastníkov čakajú aj ďalšie novinky, ktoré sme tentokrát zaradili do programu nášho festivalu cyklistiky - cezpoľných pretekov pre celú rodinu, deti aj dospelých. Centrum pretekov bude  v areáli strednej školy v Ivanke pri Dunaji. Pokiaľ sa priveziete motorovým vozidlom, dodržujte pokyny v záložke Miesto pretekov, prosím.

Skorým prihlásením sa on-line a prinesením si riadne vyplnenej a podpísanej papierovej prihlášky na registráciu nám uľahčíte organizáciu pretekov, a preto od nás takýto účastníci získajú výhody. Všetky potrebné informácie nájdete v príslušných záložkách (napr. Prihlasovanie).

V prípade akýchkoľvek problémov s prihlásením nás kontaktujte buď cez komentár, alebo nám pošlite správu.

Čítať ďalej...Pozývame všetky deti z Ivanky pri Dunaji a okolia na 4. ročník detského cyklokrosu pod názvom VEZMI BIKE A PRÍĎ SA  ZABAVIŤ, ktorý sa už tradične uskutočňuje na začiatku jari v priestoroch areálu Základnej školy v Ivanke pri Dunaji. Preteky sa uskutočnia v prvú aprílovú sobotu (7.4.) a opäť radi privítame deti školského i predškolského veku. Dúfame, že nám opäť vyjde priaznivé počasie a opäť vytvoríme rekord v počte účastníkov. Z organizačných a najmä priestorových dôvodov však bude maximálny počet pretekárov školského veku limitovaný na 150! Deti predškolského veku budú pretekať vo svojich kategóriách na bicykloch alebo odrážadlách samostatne a skôr.

Čítať ďalej...Víťazné gestá, široké úsmevy, dominancia od štartu do cieľa, ale aj slzy z vyčerpania, menšie kolízie a stíhacie jazdy. Druhá aprílová sobota patrila v Ivanke aj cyklistickým pretekom detí a mládeže pod názvom „Vezmi bike a príď sa zabaviť“. Pri krásnom, i keď zrána chladnom počasí, vládla výborná atmosféra bohatá na zážitky, ktorá priniesla ochutnávku krásy i náročnosti bicyklovania.

nasi partnerierb obec ivanka pri dunajizlate zrnko logo      image001                    BSK jpg