Čítať ďalej...

Mnohé naše aktivity sú naviazané na areál Základnej školy Milana Rastislava Štefánika v našej obci. Tak ako mnohí iní obyvatelia našej obce, deti, ktoré navštevujú ZŠ, ich rodičia a mnohí iní, ktorí tam občas športujú, by sme chceli priložiť ruku k dielu, aby bol areál ZŠ opäť plne funkčný a oveľa krajší. Obávame sa však, aby nám ho následne niekto nezničil tak, ako to bolo po dobudovaní miniihriska a jeho oplotenia. Vstup do areálu ZŠ by mal by byť kontrolovaný, ale nemal by oprávnených návštevníkov zbytočne obmedzovať. Ako nato?

Čítať ďalej...Telovýchovná jednota Ioan 1209 (čítaj Joan) vznikla v roku 2013 a oficiálne bola zaregistrovaná ako občianske združenie 14.1.2014. Našim cieľom je umožniť ľuďom z Ivanky pri Dunaji a jej okolia venovať sa športovým aktivitám na rôznej úrovni. Nie sme uzavretým spolkom, ktorý by organizoval aktivity len pre svojich členov. Naopak, každoročne organizujeme čoraz viac športových podujatí rôzneho charakteru pre verejnosť, aby sme k športu pritiahli čo najviac detí i dospelých.

Počasie vyšlo takmer perfektne, nebolo tak teplo, ako v predchádzajúcich dňoch a tak sme boli trochu sklamaní, keď sa o deviatej objavilo len niekoľko -násťročných výrastkov, ktorí začali (ako inak) futbalom. Behať šprinty, či už individuálne alebo štafetu, zásadne odmietli. Oficiálne sme začali disciplínou - hod do diaľky. Niektorí, tí väčší a zdatnejší, hádzali granátom, ostatní kriketovou loptičkou. V tejto disciplíne zvíťazil Andrej Mališ výkonom 34 a pol metra, na 2. mieste skončil Oskar Slanina a tretí Valentín Majdúch.Čítať ďalej...

Čítať ďalej...V minulom roku sme v spolupráci s komisiou pre kultúru, propagáciu, šport a spoločenské organizácie (Komisia) a s podporou ďalších združení, spolkov či jednotlivcov zorganizovali rodinné, zábavné, súťažno-športové popoludnie pre rodiny s deťmi. Tento rok to celé zastrešuje Komisia a my a mnohí ďalší budeme pri organizácii tohto pekného a pre deti určite atraktívneho podujatia pomáhať

12.4.2014 sa na našu výzvu a po výdatnej spolupráci zo strany Základnej školy uskutočnila jarná brigáda s cieľom upraviť čo najväčšiu časť bežeckej dráhy do takého stavu, aby ju mohli žiaci ZŠ a ďalší záujemci bezpečne používať.

Čítať ďalej...Čítať ďalej...Čítať ďalej...

Prvé 3 fotografie odzrkadľujú stav "bežeckej dráhy" tesne pred začiatkom brigády

 

nasi partnerierb obec ivanka pri dunajizlate zrnko logo      image001                    BSK jpg