Pri založení miniligy v Ivanke pri Dunaji sme najskôr krátku dobu fungovali bez rozhodcu, ale už po niekoľkých kolách sme dospeli k nevyhnutnému záveru, aby v každom zápase rozhodoval rozhodca. Najskôr ním boli hráči nehrajúcich tímov, ale aj to sa veľmi rýchlo ukázalo ako nefunkčné. Preto už od druhej sezóny všetky zápasy rozhoduje veľmi skúsený a kvalifikovaný rozhodca - pán Alexander Marczell. Narodil sa v roku 1946 a takmer celý život zasvätil dvom vášňam - práci pri železnici a futbalu. Väčšina z nás ho už dnes pozná asi len vo funkcii futbalového rozhodcu, no kedysi futbal aj hrával. Začínal v Slovane, vojenčinu si "odkrútil" v armádnom mužstve Dukly Vyškov a s aktívnym hraním končil v Dunajskej Strede.DSC_8951.JPG
Hoci sedemdesiatku bude náš "Šani" oslavovať až o 2 roky, je zďaleka našim najstarším "miniligistom". Právom mu teda prináleží úcta všetkých hráčov. No nielen kvôli jeho veku. Uznanie si zaslúžia aj jeho rozhodcovské skúsenosti a dosiahnuté úspechy. Trinásť rokov rozhodoval našu najvyššiu futbalovú ligu a opustil ju až vo svojich 48 rokoch, kedy dosiahol vekový limit. S píšťaľkou cestoval aj po Európe, rozhodoval aj niekoľko medzinárodných zápasov. V roku 1999 na turnaji USIC vo Francúzsku pískal dokonca otvárací zápas medzi domácimi Francúzmi a Nórmi a nakoniec na ňom získal aj ocenenie najlepšieho rozhodcu turnaja.
Po ukončení kariéri v najvyššej lige nezavesil svoju rozhodcovskú píšťaľku na povestný klinec. Dlhoročné skúsenosti naďalej odovzdával v nižších súťažiach a ešte donedávna najmä v detských a mládežníckych kategóriách. Ani v dôchodkovom veku sa neprestal aktívne zapájať do diania okolo slovenského futbalu a vzdelávať sa. V roku 2013 absolvoval školenie a skúšobná komisia Slovenského futbalového zväzu mu vydala doklad o kvalifikácii športového delegáta futbalu licencie "A" s celoštátnou platnosťou.
Aj v histórii našej miniligy mu už navždy ostane čestné miesto. Bude vždy prvým rozhodcom IML.